Masažni stolovi

O masaži

 

Masaža je najstariji oblik lečenja, izvodi se ručno ili uz pomoću aparata, a preko kože deluje na mišićni, živčani i limfni sistem.

Reč masaža potiče od latinske reci „massare“ sto znaci gnječiti, ili od arapske reči „mas“ sto znaci prititskati. Reč „massage“ upotrebljena je prvi put u franckoj literaturi a upotrebio ju je Lepage 1813. godine.

Masaža se odavno upotrebljava u lečenju, a podaci o masaži kao o sredstvu lečenja se prvi put pojavljuju otprilike 3000 god. pne. u kulturi naroda Azije-Kineza i Indusa. Razvoj masaže u staroj Kini se odvijao uporedo sa razvojem medicine koja je uz lekove i trave primenjivala i akupunkturu. Japanci su pod uticajem kineske akupunkture vremenom razvili slicnu metodu – shiatzu (shi – prst, atzu – pritisak) kojom su na poseban način pritiskom prstiju i noktiju vršili određeni oblik akupunkture. Masažu su takodje koristili i Egipcani, Asirci, Persijanci, stari Grci i Rimljani kao metodu lečenja povredjenih. Poznati lekari Hipokrat i Galen preporučili su Masažu kao metodu lečenja.

Uslovi za izvodjenje masaže:

  • Prostorija treba biti dobro provetrena i prijatno zagrejana (22-24oC)
  • Sto za masažu treba biti udobno mekan, tvrde podloge, širine 75-80cm i dužine 200cm, prekrivne čistim platnom.
  • Pacijent treba biti prekriven čistim čaršavom, osim onog dela koji se izlaze masaži.
  • Maser treba imati potrebna znanja, tj treba biti stručan.

Vrste masaža:

  • Shiatsu je japanska tehnika masaže i u prevodu znači „pritisak prstima“. Osnova ove tehnike se zasniva na uspostavljanju energetske ravnoteže pritiskanjem određenih tačaka na telu prstima ili dlanovima. Ova tehnika je idealna za smanjenje bola, a koristi se i za smanjivanje hormona koji izazivaju stres. U ovoj terapiji ne koriste se ulja, a pacijent čak može biti i lako obučen. U praksi se terapija često koristi posle akupunkture.
  • Švedska masaža je tehnika koja se najčešće primenjuje u zapadnom svetu. Koristi se za poboljšanje cirkulacije, relaksaciju, smanjenje bola i poboljšanje opšteg zdravstvenog stanja. Svetska masaža je takođe i jedna od najmanje zahtevnih za terapeuta lako i brzo može da se nauči.
  • Sportska masaža je u principu preventivna i primenjuje se na pripremama za takmičenje. Cilj ove masaže je da smanji mogućnost povreda, poveća fleksibilnost i poboljša koncentraciju. U svakom profesionalnom sportskom timu značajno mesto zauzimaju terapeuti masaže.
  • Thai masaža poznata je i kao joga masaža. Praktikovana je na Tajlandu još pre 2000 godina. Koristi se za oslobađanje blokirane energije i uspostavljanje ravnoteže i harmonije u telu. To je praktično kombinacija tipične zapadnjačke masaže i lakog istezanja. Thai masaža tehnika će ojačati vaše telo i povećati vašu fleksibilnost. Praktikuje se tako što klijent potpuno obučen zauzme odgovarajući položaj na podu i svojom sopstvenom težinom zauzima različite položaje. Potpun efekat se dobija ukoliko se pravilno diše.
  • Aromatična masaža se zasniva na obilnom korišćenju lekovitih biljaka, trava i cvetova. Kombinacijom fizičkog pritiska i pažljivo odabranih ulja postiže se željeni efekat. Nekoliko kapi esencijalnog ulja dodaje se kremi ili ulju i blago se utrlja u kožu.
  • Erotska masaža zasniva se na apsolutnom opuštanju i buđenju potisnute senzualnosti. Ovo je po pravilu duga „terapija“ i neophodno je obezbediti puno vremena. Ceo koncept ove masaže zasniva se na dodiru i zbog toga je neophodan konstantan kontakt sa partnerom (partnerkom).

Koristi od masaže:

  • opuštanje celog tela
  • ublažavanje hroničnog bola
  • poboljšanje cirkulacije
  • eliminacija otrova iz organizma
  • poboljšanje sna
  • smanjenje krvnog pritiska
  • smanjenje stresa i nervne napetosti
  • poboljšanje imuniteta
  • ubrzavanje oporavka posle bolesti
  • poboljšanje koncentracije
  • zatezanje kože

U našem programu imamo masažne stolove za sve kategorije masaža.

 

Sto za masažu namenjen je za sve tretmane lica i tela.

U našem programu imamo masažne stolove za sve kategorije masaža.

Kako se koristi sto za masažu?

 

Ukoliko ste masažni terapeut u vašem najboljem interesu je da naučite kako se pravilno postavlja i koristi masažni sto. Ne zaboravite da zadovoljni klijenti imaju tendenciju da se vrate i da vas preporuče svojim prijateljima i kolegama!

  • Prva stavka u procesu pravilnog postavljanja stola za masažu je podešavanje visine stola.

Lociranjem odgovarajuće visine eleminisaćete prekomerno saginjanje koje može stvoriti nelagodni osećaj u leđima.

Svaki masažer ima svoju tehniku masiranja i način podešavanja pravilne visine masažnog stola. Dobra početna tačka je da vam dlanovi budu paralelni  sa podom. Nakon toga podesite masažni stol na tu visinu i odatle polako počnite proces spuštanja stola na Vama odgovarajuću visinu.  Eksperimentišite i probajete nekoliko različitih opcija dok ne postignete visinu koja odgovara vama. Vodite računa do dobro stegnete sve zavojnice kako bi sto bio na mestu prilikom masiranja. Ukoliko sto bude labav može da se desi da masaža bude neprijatna Vašim klijentima.

  • Drugi korak u pravilnoj postavci masažnog stola je podešavanje naslona za glavu.

Kada se naslon za glavu pravilno podesi vaši klijenti neće imati bol u ramenima niti neprijatno zatezanje kože lice. Najbolji način da pravilno podesite naslon za glavu jeste da sami legnete na stol i da probate nekoliko različitih pozicija kako bi ste sami osetili koja je pozicija najbolja za duži period boravka na stolu.

  1. Prvo je potrebno podesiti visinu. Ukoliko je naslon za glavu previsoko ili previše nisko, predstavljaće napor za vratne mišiće i gornji deo leđa.
  2. Zatim je potrebno podesiti pravilan ugao naslona za glavu. Potrebno je da za svakog klijenta podesite naslon za glavu kako bi odgovarao leđima i vratu. Primetićete da većina kvalitetnijih naslona za glavu imaju opciju podešavanja ugla i visine naslona sa jednom polugom, opustite polugu, pronađite adekvatnu visinu i ugao i zatim zategnite polugu.
  3. Treće podešavanje je širina naslona za glavu. Širina naslona se podešava prema obliku lica i o tome uvek povedite računa.

Kompletnu ponudu stolova za masažu i opreme za masažu, možete pogledati na našem WEB SHOP-u!

Aquaplan prodavnice se nalaze na sledećim adresama:

Novi Sad – Partizanska ulica br. 40
Beograd – Krnjača Zrenjaninski put 98P
Zrenjanin – Branka Ćopića 1 

Kontakt telefon:

+381 (0)62 482 906
+381 (0)62 486 906
+381 (0)62 484 906